انواع پلیت های الایزا و کاربردهای آنها پارسژن

از سوی دیگر راندمان پایین و فضای زیادی که در پیکربندیهای بزرگ اشغال میکنند باعث شده تا در صنایع مدرن کمتر شاهد استفاده از این نوع مبدلهای حرارتی باشیم.

فروش مبدل حرارتی

مبدل حرارتی در واقع یکی از تجهیزات پر کاربرد در صنایع است که در آن دو سیال که دماهای مختلفی دارند باهم تبادل حرارت انجام می دهند تا یکی از آن ها به دمای پایین تر و دیگری به دمای بالاتر برسد.

قیمت مبدل دانفوس

در مقایسه با مبدلهای حرارتی پوسته و لوله ، رویکرد دما در مبدلهای حرارتی صفحه ممکن است تا 1 درجه سانتیگراد باشد در حالی که مبدلهای حرارتی پوسته و لوله به نزدیک 5 درجه سانتیگراد یا بیشتر نیاز دارند.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

واشر مورد استفاده برای این صفحات در یک سمت دارای دایره و در جهت دیگر بدون دایره می باشد که در قسمت پایینی جهت قرار گرفتن این دو حفره بالعکس در نظر گرفته میشود.

اینکه از چه نوع جنس یا متریالی در ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار استفاده شود بستکی به کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار مورد نظر دارد.؛ که این مبدل حرارتی واشردار به چه منظور و برای چه عملکردی و چه سیالی مورد استفاده قرار می گیرد.

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای

برای حل مسئله چندهدفۀ توزیع در ریزشبکه شامل حداقلسازی هزینه و میزان انتشار با در نظر گرفتن برنامههای پاسخگویی به تقاضا و عدم قطعیت ارائه شده است.

مبدل حرارتی پلیتی

خوب است بدانید در مبدل حرارتی صفحه ای، سیالی که انتقال حرارت بین آن و سیال دیگر انجام می شود، روی صفحه های گسترده تعیین شده پخش شده، در نتیجه این پخش شدن در یک سطح وسیع باعث آسان کردن انتقال حرارت می شود و با بالابردن سرعت تغییر درجه حرارت باعث افزایش راندمان می شود.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

Content has ​been gen​er ated ᠎by G᠎SA C on tent Gen᠎er​at​or D​emov er sion᠎.

مبدل های حرارتی صفحه ای دانفوس در راستای تولیدات قبلی، با توجه به کاربری بسیار وسیع آن در حیطه حرارتی و برودتی مشکل گشای صنایع مختلف در سراسر دنیا گردیده است.

خرید مبدل حرارتی

واضح است که مبدل کمک میکند تا روغن داغ بدون مخلوط شدن با آب سرد حرارت خود را از دست بدهد.

قیمت مبدل حرارتی دانفوس

همچنین مبدل حرارتی موجود در استخر با انجام فرایند انتقال گرما از سیستم لوله کشی آب داغ که از پکیج و یا موتورخانه آمده است به درون آب استخر بدون اختلاط این دو، منجربه گرم شدن آب استخر می شود.

همان طور که میدانید حرارت باعث انبساط تیوب ها خواهد شد و وقتی تیوب ها در اثر حرارت منبسط شوند، تنش در تیوب ها و تیوب شیت به وجود خواهد آمد در نتیجه اگر تیوب شیت ثابت و بدون حرکت باشد تیوب ها در داخل آن شل شده و نشت سیال از ناحیه بین دیواره تیوب و سوراخ تیوب شیت اتفاق می افتند و این مساله میتواند باعث آلوده شدن یک سیال توسط سیال دیگر باشد و همچنین بازده انتقال حرارت کاهش میابد.

مبدل حرارتی دانفوس

در داخل پوسته ، صفحاتی به نام بفل به عنوان صفحات هدایت جریان سیال تعبیه شده است تا جریان آشفته ای در سیال جاری در داخل پوسته ایجاد کرده و بازده انتقال حرارت را به حداکثر برساند. Art​ic le w as cre᠎ated with G SA Content G enerat or ᠎DEMO.

هنگام خرید و تهیه مبدل حرارتی نیاز است نکات مهمی رعایت شود. ضریب انتقال حرارت مناسب، ساختار جمع و جور، قیمت خرید ارزان و امکان شستشوی داخل لوله ها از جمله مزیت های مهم مبدل حرارتی صفحه ای هستند.

ضریب های انتقال حرارت در مبدل های حرارتی صفحه ای در حدود ۳ تا ۶ برابر مبدل های لوله ای است.

البته گرماهای ویژه بر اثر تغییرات دما تغییر می کنند ، و ضریب کلی انتقال گرما بر اثر تغییرات خواص سیال و شرایط جریان ممکن است تغییر کند .

یعنی اگر دستگاه در حالت زمستانه مشغول به کار باشد ولی یکی از شیرهای آب گرم ساختمان باز شود، پکیج به صورت موقت و با کمک شیر سه راهی خود خروج آب گرم به سمت مدار گرمایش را مسدود می کند تا آب گرم به شیرهای آب برسد.

البته به هیچ وجه این کار را به صورت تنهایی انجام نداده و حتماً اجازه بدهید تا یک متخصص اقدام به کار کند.

در این میان، مبدل حرارتی صفحه ای یک راه حل نوین با کارایی به مراتب بهتر از مبدل های سنتی پوسته-لوله می باشد.

این دستگاه علاوه بر کارایی و راندمان بالا مقرون به صرفه نیز هستند. بازرگانی تکنوسرویس علاوه بر ارائه مبدلهای صفحه ای دانفوس در زمینه واردات و توزیع تجهیزات برودتی مختلف نظیر کمپرسور کنترل آلات مکانیکی و الکتریکی مبردهای مختلف و …

کمپرسور دانفوس یکی از بهترین کمپرسورهای استفاده شده در صنعت تبرید است. ، قابل توجه و تا حدودی بالا است.

این صفحات در داخل فریم قابل کم یا زیاد شدن می باشند. در مبدل صفحه ای واشردار امکان کاهش یا افزایش تعداد صفحات وجود دارد .

در حالت کلی اینورتر های دانفوس با کنترل مناسب در زمان راه اندازی و کاهش شک و استرس به دستگاه باعث افزایش طول عمر آن میگردد.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

جنس ، تعداد ، قطر ، طول و ضخامت لوله ها به طبيعت سيال ( خورنده يا بي اثر ، تميز يا کثيف و … ) مقدار جريان سيال ، فشار و درجه حرارت سيال و بار حرارتي مبدل بستگي دارد .

فروش مبدل حرارتی در شیراز

مبدل هاي حرباتي موجود در صنايع و کارخانجات به خصوص صنعت پتروشيمي ، معمولا” از نوع پوسته و لوله (Shell & Tube) مي باشند .از مزاياي اين مبدل ها مي توان به سطح تماس زياد در حجم کم ،طرح مکانيکي خوب و توزيع يکنواخت فشار و راحتي تميز کردن آنها اشاره کرد .

با این حال محدودیت زیادی برای این که وجود دارد، از جمله فضای موجود در محل نصب و نیاز به کسب اطمینان از اینکه لوله ها دو برابر طول لازم هستند.

ضخامت صفحات در این مبدلها بسته به هندسه کانالها میتواند بین mm 1-3 متغیر باشد و طول و عرض صفحات بسته به نیاز، تجهیزات و نوع طراحی ابعاد متفاوتی میتواند داشته باشد.

انواع پلیت بریز

مبدل استفاده کرد. جنس پلیت ها (صفحات مختلفی دارند که بسته به نوع آنها قیمت پلیت ها تغییر میکند. • مبدلهای حرارتی صفحه ای، وزن کمتری دارند و نیاز به فضای کمتری دارند.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

بیشتر مبدلهای حرارتی استخر ها دارای حداقل گارانتی یک ساله شرکتی هستند که در این یک سال بسته به قوانین موجود در ضمانت نامه، ایرادات نوشته شده توسط شرکت رفع میشود.

در سال 2010 میلادی یک کمپانی آلمانی به اسم آئوریلیوس، امتیاز ساخت کمپرسورهای یخچال و وسایل سرماساز را از کمپانی دانفوس خریداری نمود و پس از آن تولیدات این شرکت را با نام تجاری سکاپ (secop gmbh) به بازار عرضه نمود.

پس از بیرون کشیدن مبدل حرارتی جهت جابجایی و حمل مبدل حرارتی از تسمه و جرثقیل استفاده می شود. دستگاه تیوب باندل لیفتر با بار گسترده به راحتی با حتی یک لیفتراک قابل حمل می شود. Th is artic᠎le has  be en g᠎enerated ᠎wi᠎th GSA Con᠎te nt G᠎ener​at​or DE​MO.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

پلیت بریز، یک سیستم مورد استفاده برای انتقال حرارت بین دو یا چند مایع است. در تصویر بالا، هر دو مجرای ورودی و خروجی سمت لوله در یک سمت پوسته قرار دارند.

مبدل های نیمه جوشی در صنایع لبنیات، صنایع دریایی، شناورهای ماهیگیری و فراوری ماهی، کشتارگاه ها، صنایع شیمیایی و دارویی، ساخت یخ و زمین اسکیت روی یخ، انبار سرد و منجمد و مراکز فروش مواد غذایی کاربرد دارند.

مبدل حرارتی در صنایع زیادی همانند فرآیند، نیروگاه، تهویه مطبوع، تبرید، برودت، بازیافت حرارت و صنایع ساخت و تولید دارند.

مبدل حرارتی استخر فلکسینوکس مانند بقیه مبدلها وظیفه انتقال حرارت بین سیالهای مختلف بدون ارتباط مستقیم دارد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات مورد استفاده در سیستم های سرمایشی و گرمایشی، مبدل های حرارتی می باشند که وظیفه آنها انتقال دما و حرارت بین سیال های در حال جریان است.

دانفوس یکی از بزرگترین و شناخته­شده­ترین برندهای صنعتی است که در حوزه­ های مختلف فعالیت می­کند. این لوله برای استفاده در شرایط آب و هوایی سخت طراحی شده و به خصوص مناسب نصب با استفاده از روشهای بدون ترانشه است.

وقتی که لوله و پوسته سرد شوند اتصال انبساطی و لولهها منقبض میشوند و کشش وارده بر نقاط جوش خورده کاهش مییابد.

طراحی باید به گونه ای صورت گیری که بر اساس نیاز امکان افزودن یا کاهش صفحات وجود داشته باشد. مقایسه هزینه سرمایهگذاری واحد پیش تصفیه فرآیند FGD (USD 6673366 ) با هزینه پایه واحد پیش تصفیه فرآیند غشایی (USD 11885547) به اقتصادی نبودن فرآیند غشایی بر اساس واحد پیش تصفیه اشاره دارد.

اگرچه اکنون اکثر پلیتها مطابق با استانداردهای جهانی ساخته میشوند، اما بررسی مشخصات و اطمینان از سازگاری آنها با دستگاه خوانش و معرفهای مورد نظر، بسیار اهمیت دارد.

طراحی و ساخت این نوع مبدل ها برای کاربرد در سیالات با خوردگی بسیار بالا می باشد. در حقیقت این مبدل حرارتی یک وسیله بسیار کارامد به منظور انتقال حرارت بین مایعات است و می تواند این عمل را در فشار پایین و متوسط انجام دهد.

با خنک شدن پلیت، این قطعه به یک قطعهی قابل استفاده تبدیل میشود. در پکیج های مونوترمیک یا Monotermic یک مبدل حرارتی اصلی در کنار یک مبدل صفحه ای برای تولید آب گرم مصرفی و آب گرم مدار گرمایش بکار گرفته می شود.

حداکثر طول هر لوپ لوله برای سیستم گرمایش از کف ۶۵ متر می باشد. توزیع جریان بهینه همچنین باعث کاهش رسوب و دمای ناهموار مناطق می شود که سطح عملکرد را در طول زمان بدون اتلاف انرژی غیر ضروری ، هزینه های نگهداری یا توقف های برنامه ریزی نشده بالا نگه می دارد.

• استفاده در سیستم های گرمایشی گوناگون مانند به کارگیری این مبدل های حرارتی صفحه ای جهت گرمایش از کف، گرمایش برای ذوب کردن برف و همچنین گرمایش استخرها، که البته سیال ثانویه آب و همچنین اتیلن گلیکول (ضد یخ) نیز برای ذوب کردن برف و گرمایش از کف در ساختمانها استفاده می شود.

• از این مبدل جهت خنک کردن انواع روغن های صنعتی حلال و غیر حلال استفاده می شود، ضمن این که مایع مبرد یا آب خنک از چیلر به عنوان سیال خنک کننده این مبدل های حرارتی صفحه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

• مبدل حرارتی صفحه ای مناسب استفاده در هتل ها، ساختمان ها و بیمارستان ها هستند. در نتیجه برای کاهش هزینه ها در طراحی سیال پرفشار را در لوله وارد می کنیم.

انتقال حرارت از طریق دیواره لوله انجام می شود. مبدل های حرارتی صفحه ای به صورت ویژهای فشرده هستند و در نرخ انتقال حرارت مشابه فضای محدود تری در مقایسه با مبدل های لوله ای دارد ضمن اینکه حجم کم و وزن کمتر و به طبع آن هزینه های کمتر در ساخت و بهره برداری و نگهداری را به همراه دارد.

ثبات بلندمدت لوله نیز توسط سیستم تثبیت بهبودیافتهای تضمین شده است. مبدل حرارتی صفحه ای دستگاهی است که انتقال حرارت در آن از طریق تعدادی صفحات فلزی شیاردار انجام می شود و نسبت به انواع دیگر مبدل حرارتی، دارای حجم کمتر و راندمان بالاتری می باشد.

متأسفانه بارها مشاهده شده است که افراد بدون تجربه با دستکاری باعث آسیب بیشتر و جبران ناپذیری به دستگاه شدهاند.

محصولات این شرکت در حوزه صنایع برودتی و تهویه مطبوع شامل انواع شیرآلات، کمپرسور، لوازم کنترل و اندازهگیری و اواپراتور و کندانسور و مبدل صفحه ای است.

این دو ویژگی، «پارسه» را به گزینه ای مناسب برای جایگزینی مبدل های بریز در پکیج آب گرم مصرفی تأسیسات ساختمانی بدل کرده است.«پارسه» به دلیل الگوی خاص صفحه حرارتی نسبت به مدلهای مشابه نظیر M3 عملکرد حرارتی بهتری دارد.

مبدل های حرارتی تجهیزاتی هستند که انتقال حرارت بین دو سیال با دماهای مختلف را بدون تماس فیزیکی بین آنها ممکن می سازند.

نسل پیشرفته ای از مبدل های حرارتی هستند که … جهت کاربری با مبردهای هالوکربنی نظیر R22 , R134a , R407C , R404A از مبدلهای با جوش مس و مبدل آمونیاکی از نوع جوش نیکل استفاده میگردد.

در هر صورت بهتر است که هرچند وقت یکبار اقدام به سرویس و تمیز کردن مبدلهای حرارتی کنید. فاصله بین صفحات فلزی در هر دو کانال حلزونی با استفاده از پینهای فاصله انداز که به ورق جوش میشوند حفظ میشود.

این مبدل ها معمولا دارای دو ورودی و دو خروجی می باشند که می توانند با توجه به دبی ورودی و خروجی هم سایز و یا متناسب با دبی ورودی و خروجی هر سیال، دارای سایزهای متفاوتی باشند.

در حقیقت این دستگاه نوعی مبدل آبگرمکن است که آب گرم مورد نیاز را در حجم های مختلف تامین میکند.

نصب مبدل حرارتی چگونه است؟ اشاره کرد. امروزه بیشتر با مبدل های حرارتی مانند رادیاتور ماشین ، شوفاژ و یخچال منزل سروکار داریم.

پس با ما همراه باشید. وقتی PH پس مانند آبکشی به ۵ رسید، عمل تمیز کردن تمام میشود. پلیت مبدل حرارتی صفحه ای در انواع گوناگون ساخته میشود.

مبدل حرارتی صفحه ای ، پلیت مبدل حرارتی ، پلیت مبدل حرارتی صفحه ای یکی از اجزای مبدل های حرارتی صفحه ای (Plate) پلیت مبدل حرارتی است.

مبدل استفاده کرد. جنس پلیت ها (صفحات نوع آنها قیمت پلیت ها تغییر میکند. جنس صفحات مبدل حرارتی دانفوس صفحه ای گرمایش از کف از استنلس استیل ۳۱۶ L می باشد.

لوله ها معمولا” به قطر خارجي اينچ تا 1 اينچ و از جنس فولاد يا مس و گاهي نيز از گرافيت يا تفلون ساخته مي شوند .

در صورت نیاز به بازرسی میتوان این پوششها را بدون اختلال در پایپینگ سمت لوله باز کرد. مبدل های صفحه ای جوشی را به عنوان بهترین گزینه جهت کاربری های حرارتی و برودتی معرفی می کنند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.